Sprzedaż oraz montaż systemów nawadniających do ogrodu i rolnictwa

https://www.facebook.com/dripswatering

To już nie są tylko medialne spekulacje czy wymysły ekologów. W Polsce obserwujemy zjawisko stepowienia, co oznacza sukcesywny spadek naturalnych zasobów wodnych. Stanowi to poważne zagrożenie dla rolnictwa, ale także dla posiadaczy przydomowych ogródków – w najbliższych latach możemy się spodziewać drastycznych podwyżek cen wody. Efektywnym i komfortowym rozwiązaniem tego problemu są profesjonalne systemy nawadniające. Drips oferuje ich sprzedaż oraz montaż, gwarantując fachowe doradztwo i dobór odpowiednich komponentów.

Systemy nawadniające do ogrodów: dlaczego warto?

Podlewanie ogrodu z trawnikiem o przeciętnej powierzchni generuje bardzo poważne koszty, a przy tym jest uciążliwe i czasochłonne. W sezonie wiosenno-letnim i przy stanie permanentnej suszy właściciel musi przynajmniej dwa razy na dobę uruchomić zraszacze, a także ręcznie nawodnić rośliny na rabatach. Pomimo włożonej pracy i poświęconego czasu, efekty są słabe – nawet 80% wody w takim modelu podlewania zdąży odparować, zanim przesiąknie do korzeni.

Kompleksowy system nawadniający do ogrodu od ręki eliminuje wymienione problemy. Pozwala cieszyć się pięknym, zadbanym i rozkwitającym ogrodem bez konieczności tracenia nawet kilku godzin dziennie na przestawianie zraszaczy i ręczne podlewanie roślin. System działa w pełni automatycznie – można go zaprogramować w dowolny, preferowany przez właściciela sposób, wyposażając w czujnik deszczu (system nie zadziała w warunkach dużej wilgotności).

Najważniejsze korzyści z inwestycji w automatyczny system nawadniający do ogrodu to:

  • Ogromna oszczędność czasu!
  • Oszczędność wody – automatyka gwarantuje równomierne podlanie ogrodu przy zużyciu o wiele mniejszej ilości wody w porównaniu z podlewaniem ręcznym.
  • Możliwość podlewania w nocy i wcześnie rano, kiedy efektywność podlewania jest najwyższa (woda nie odparowuje tak szybko, jak w ciągu dnia).
  • System zadba o podlewanie ogrodu podczas nieobecności właścicieli (wakacje, imprezy rodzinne etc.).

Systemy nawadniające dla rolnictwa: już nie wybór, a konieczność

W 2019 roku ponad połowa polskich województw była dotknięta suszą rolniczą. Sytuacja hydrologiczna naszego kraju jest gorsza niż… Egiptu. Produkcja rolna jest uzależniona od wody, a tej opadowej zaczyna brakować. Gospodarze i producenci żywności muszą szukać dla niej alternatywy – jest nią woda podpowierzchniowa, czerpana chociażby ze studni głębinowych.

Aby móc w pełni efektywnie wykorzystać taką wodę w produkcji rolnej, niezbędne jest zainwestowanie w kompleksowy system nawadniający pola. Zwalnia on rolnika z uciążliwego obowiązku ręcznego rozstawiania zraszaczy, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu. Kluczową korzyścią z posiadania systemu nawadniania jest praktycznie uniezależnienie się od wody opadowej, zminimalizowanie strat spowodowanych suszą, a tym samym zwiększenie produkcji i poprawienie jej jakości.

Zapraszamy do kontaktu z doradcami Drips. Przygotujemy dla Państwa indywidualną, atrakcyjną ofertę wykonania systemu nawadniającego dla domu lub gospodarstwa rolnego, w 100% spełniającego Państwa oczekiwania i potrzeby.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.